Google Ads – jak to działa?

Zapewne nie raz słyszałeś o możliwości reklamowania się w wyszukiwarce Google. Być może zastanawiałeś się jak to działa, ale dałeś sobie spokój myśląc, że na pewno to jest drogie. W końcu Google to najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie.

Nic bardziej mylnego. W krótkich słowach opiszę Ci jak działa system reklamy w wyszukiwarce i zapewniam, że po przeczytaniu tego krótkiego artykułu będziesz zdecydowany, żeby z niej skorzystać.

Google Ads – dawne Google AdWords to obszerny system reklamowy, obejmujący nie tylko wyszukiwarkę google, ale również sieć stron stowarzyszonych. Wśród nich znajdują się zarówno duże serwisy jak Wirtualna Polska, Onet, YouTube czy poczta Gmail, ale również duża ilość mniejszych serwisów i blogów tematycznych.

Google Ads – jak to działa?

System działa na zasadzie aukcji. To sami reklamodawcy decydują o tym ile chcą zapłacić za wyświetlenie się swojej reklamy. Stawki zależą od tego jak bardzo konkurencyjna jest branża. Im więcej reklamodawców tym wyższe stawki za wyświetlenie bądź kliknięcie reklamy.

I tu dochodzimy do kluczowej kwestii – płacić możesz za kliknięcia, wyświetlenia lub konwersje.

Kiedy moja reklama będzie widoczna?

To pytanie zadaje sobie wielu reklamodawców. Reklama pojawi się niemal od razu po uruchomieniu kampanii. Jest to więc idealna opcja dla osób które chcą szybko wypromować swój produkt lub usługę, a także dla tych którzy działają sezonowo. Reklamę możesz bowiem uruchomić i zatrzymać w dowolnym momencie.

Nienachalny charakter reklamy

Jedną z największych zalet systemu Google Ads jest nienachalny charakter. Reklama pojawia się bowiem tylko wtedy gdy użytkownik wpisze do wyszukiwarki określone hasło. Jeśli na przykład szuka roweru miejskiego, a Twój sklep reklamuje się na hasło rower miejski wyświetli się Twoja reklama. Użytkownik traktuje ją więc jak pomoc w znalezieniu tego czego szuka. Na potwierdzenie przytoczę wyniki badań, które pokazywały, że wielu użytkowników kompletnie nie wiedziało, że wyniki które im się pokazały to reklamy.

To duża zaleta, zwłaszcza w czasach gdy wszyscy mamy dość nachalnych przekazów reklamowych. 

To wszystko?

Wszystkie informacje o Google Ads biorę z internetu, a konkretnie z ciekawego bloga firmy PPCEfekt. Artykuł o Google Ads możecie znaleźć pod adresem: http://ppcefekt.pl/google-ads-co-to-jest/ . Polecam z całego serca 🙂

Google Ads – jak to działa?